Intérprets que han actuat al Festival

A continuació us oferim a modus de resum els interprets i formacions que han actuat ja al Festival Internacional de Música Clàssica de Sant Fruitós de Bages, Memorial Eduard Casajoana:

Sopranos:
Annick Massis
Cecilia Lavilla
Isabel Rey
M.Lluïsa Muntada
Montserrat Figueras
Arianna Savall
Kym Amps
Anna Crookes
Marta Almajano
Mercedes Lario
María Bayo
Núria Rial
Ainhoa Arteta

Mezzosopranos:
Teresa Berganza
Mireia Pintó
Helen Parker
Marta Knörr
Anna Alàs

Contratenors:
Angus Davidson
William Purefoy

Tenors:
Josep Bros
Jaume Aragall
Carles Cosías
Robin Doveton
Felipe Nieto

Barítons:
Joan Pons
Jordi Ricart
Iñaki Fresán
Giles Underwood
José Bernardo Álvarez
Àngel Òdena
Josep Ramon Olivé

Baixos:
David Van Asch
Pau Bordas

Piano:
Vladislav Bronevetzky
Manel Camp
Alan Branch
Marco Evangelisti
Juan Antonio Álvarez Parejo
Alejandro Zabala
Pilar López-Carrasco
Joana Pons
Jordi Vilaprinyó
Pierre Réach
Laia Masramon
Mercè Hervada
Gennady Dzubenko
Aurelio Viribay
Mark Solé-Leris
Frédéric Chauvel
Ruben Fernández Aguirre
Karts de Jong
Carles Cases
Ben-San Lau
Mac McClure
Aldo Gentileschi

Harmònium:
David Malet

Violí:
Gerard Claret
Evgeny Gratch
Sviatoslav Moroz
Sergi Alpiste
Ala Voronkova
Gueràssim Voronkov
Carles Fibla
Olvido Lanza
Quim Térmens
Pier Francesco Fiordaliso
Helena Satué
Maria Solozobova
Brad Repp

Viola:
Paul Cortese
Ana Glisic
Montserrat Vallvé

Violoncel:
Lluís Claret
Peter Thiemann
Lito Iglesias
Josep Pazos
Mark Friedhoff
Cristoforo Pestalozzi
Anna Mora
Daniel Claret
Gianluigi Fiordaliso

Contrabaix:
Christoph Rahn
Jonathan Camps

Viola de gamba:
Jordi Savall

Arpa doppia:
Arianna Savall

Clarinet:
Albert Gumí
Federico Paci

Flauta:
Claudi Arimany
Josep F.Palou

Saxòfon:
Llibert Fortuny
Albert Julià

Guitarra:
Carles Trepat
Santiago Figueras

Trompeta:
Mireia Farrés

Oboè:
Gordana Josifova.

Actor:
Jordi Boixaderas

Actriu:
Montserrat Carulla

Recitador:
Jaume Creus

Formacions Orquestrals:
Virtuosi di Praga
Virtuosos de la Filharmònica de Berlín
Orquestra Nacional de Cambra d´Andorra (G.Claret)
Orquestra Simfònica del Vallès (V.Martínez)
Orquestra de Cambra de St. Cugat (J.Farré)
Orquestra de Cambra de l´Empordà (C.Coll)
Orquestra de Cambra de Lleida (J.Sauret)
Camerata Mediterrània (G.Voronkov)
Orquestra de Cambra Terrassa 48 (Q.Termens)
I Musici di Vivaldi
Orquestra de Guitarres del Conservatori Superior del Liceu
Orquestra de Cambra Terrassa 48

Altres Formacions:
Quartet de Clarinets de Barcelona
Quintet de Metall “2111 Gòtic Brass”
Trio Beethoven (A.Przylecka, J.Wojtysiak, T. Przylecki)
Trio Mediterrani
Viol.loncelistes de Barcelona
Ensemble “O Vos Omnes”
Carles Cases Ensemble
ArteMandoline
Quartet Mèlt
Arcattia

Formacions Corals:
Capella de Santa Maria del Mar (Ll. Vilamajó)
Cor Lieder Camera (J.Vila)
Cor de Cambra del Palau de la Música Catalana (J.Casas)
Coral Cantiga (J.Prats/ J.Rathbone)
Coral Polifònica de Puig-reig (R.Noguera)
Cor Vivaldi (O.Boada)
The Scholars
The Scholars Baroque Ensemble
Cuarteto Vocal Cavatina
Cor de Cambra Auditori Enric Granados
Cor Infantil Amics de la Unió